REKLAMA

Data publikacji: 21 maj 2024

Znamy decyzję sądu w sprawie Krzysztofa Nuszkiewicza!

Znamy decyzję sądu w sprawie Krzysztofa Nuszkiewicza!

We wtorek 21 maja br. o godzinie 9:30 rozpoczęło się posiedzenie w sprawie rozpatrzenia czterech wniosków dotyczących zawieszonego w czynnościach Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce decydował dziś o tym, czy podtrzymany zostanie środek zapobiegawczy w postaci zakazu przeprowadzania przetargów przez zawieszonego w czynnościach służbowych burmistrza Krzysztof Nuszkiewicza. Oskarżony składał wniosek o uchylenie zakazu, co pozwoliłoby mu na sprawowanie funkcji burmistrza.

 

Wnioski do sądu złożyły także: Gmina Pułtusk, Eco Pułtusk oraz Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Wnioskowali o rozszerzenie zakazu do sprawowania funkcji kierowniczych przez Krzysztofa Nuszkiewicza.

 

O godz. 14:34 udało nam się ustalić, że wniosek o uchylenie środka zapobiegawczego w postaci zakazu uczestniczenia w przetargach, który złożył Krzysztof Nuszkiewicz został oddalony.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że wnioski złożone przez Gminę Pułtusk, Eco Pułtusk oraz Prokuraturę Regionalną w Białymstoku o rozszerzenie zakazu do zajmowania przez Krzysztofa Nuszkiewicza stanowisk kierowniczych także zostały oddalone. 

Sytuacja pozostaje więc bez zmian.

Sąd przychylił się jedynie do wniosku Krzysztofa Nuszkiewicza w sprawie uchylenia zakazu kontaktowania się z dwiema osobami, co do których taki zakaz był nałożony. 

Co dalej w sprawie? 

Ze względu na dzisiejszą decyzję sądu wiemy, że Krzysztof Nuszkiewicz na tę chwilę nie ma możliwości sprawowania funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk. Tym samym, pozostaje zawieszony do rozstrzygnięcia jego procesu a funkcje burmistrza do zakończenia kadencji bądź do rozstrzygnięcia procesu będzie sprawować wyznaczona do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Miasta Pułtusk Marzena Cendrowska. 

autor: J K

Tagi: #burmistrz miasta pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy