REKLAMA

Data publikacji: 4 sty 2023

Zmarł dr Dariusz Gałaszewski. Naczelnik IPN, historyk związany z Pułtuskiem.

Zmarł dr Dariusz Gałaszewski. Naczelnik IPN, historyk związany z Pułtuskiem.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Dariusza Gałaszewskiego, który wielokrotnie wspierał inicjatywy społeczne, mające na celu upamiętnienie powojennej historii na terenie powiatu Pułtuskiego.

Uczestniczył m.in. w organizacji: Biegów Tropem Wilczym, licznych wystaw historycznych eksponowanych na terenie Domu Polonii w Pułtusku, był jednym z inicjatorów postawienia tablicy upamiętniającej ofiary UB i SB przy wzgórzu Napoleonka (miejsce tajnych pochówków). Brał udział w organizacji wydarzeń upamiętniających akcję rozbicia więzienia UB w Pułtusku, w jej 70 rocznicę. Jako Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Warszawa był wielokrotnie zapraszany do wygłaszania prelekcji w szkołach oraz instytucjach publicznych w Pułtusku.

Dr Dariusz Gałaszewski był edukatorem i naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Organizował i koordynował projekty edukacyjne IPN, tworzył i współtworzył wystawy historyczne, prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Potrafił nawiązać doskonały kontakt z młodymi ludźmi. Dzielił się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją. Zapamiętamy go jako osobę uśmiechniętą i pomocną.

- wspominają koledzy śp. zmarłego z IPN w Warszawie

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Redakcja Pułtusk.news

Źródło: IPN Warszawa

autor: J K

Tagi: #IPN #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy