REKLAMA

Data publikacji: 26 lip 2020

Zespół pułtuszczanina zdobył piłkarski Puchar Polski

Zespół pułtuszczanina zdobył piłkarski Puchar Polski

Obrazki cieszących się piłkarzy z ważnym trofeum zwykle cieszą się wielkim wzięciem w mediach. W piątkowy wieczór jednym z fetujących był Daniel Pik. Wychowanek Nadnarwianki Pułtusk świętował wraz z kolegami z Cracovii triumf w Pucharze Polski.

W decydującym starciu Pasy rywalizowały w Lublinie z Lechią Gdańsk. Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Cracovia przegrywała 0:1, potem 1:2, ale doprowadziła do dogrywki i ostatecznie zwyciężyła 3:2. W ten sposób zespół zapewnił sobie udział w europejskich pucharach.

Piłkarzem Cracovii od ponad dwóch lat jest Daniel Pik. 20-latek (urodziny obchodził cztery dni przed finałem)  wystąpił w tym sezonie w czterech spotkaniach pierwszej drużyny Pasów. Wszystkie miały miejsce w PKO Ekstraklasie.

Być może już niebawem doczekamy się debiutu Pika na europejskiej arenie. Cracovia wystąpi w Lidze Europy. Pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach rozegra 27 sierpnia.  

Daniel Pik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pułtusku. Jest wychowankiem Nadnarwianki. Zespół z jego rocznika - 2000 - trenował Artur Salamon. 

Autor: Mateusz Leleń

autor: J K

Tagi: #Daniel Pik #Nadnarwianka Pułtusk #piłka nożna

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy