REKLAMA

Data publikacji: 9 cze 2024

Zdobyte umiejętności - bezcenne. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Pokrzywnica szkoli się przed wakacjami

Zdobyte umiejętności - bezcenne. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Pokrzywnica szkoli się przed wakacjami

Od najmłodszych lata uczą się, jak reagować w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia, jak prawidłowo przeprowadzić akcję ratowania osoby tonącej oraz o bezpiecznym korzystaniu z uroków akwenów wodnych. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP w Pokrzywnicy 2 czerwca br. wzięła udział w pokazach ratownictwa wodnego połączonych ze szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa nad wodą.

Piękna pogoda a do tego zbliżające się wakacje sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Dlatego też, niezwykle ważne są zasady bezpieczeństwa i świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne zachowanie korzystających z uroków wody. Odpowiednia reakcja w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia, prawidłowo przeprowadzona akcja ratunkowa to bezcenne umiejętności. Świadomość zagrożeń z kolei może zapobiec tragedii. 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy zorganizowali szkolenie połączone z ćwiczeniami i pokazem ratownictwa wodnego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Pokrzywnicy pod hasłem „Bezpiecznie wakacje nad wodą”. Do współpracy zaprosili Ochotniczą Straż Pożarną w Łubienicy z łodzią, policjantów z Komedy Powiatowej Policji w Pułtusku patrolujących w okresie letnim rzekę Narew oraz pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Wiedzę teoretyczną, którą przekazali ratownicy WOPR Pułtusk, pułtuscy policjanci oraz starsi koledzy strażacy, uczestnicy spotkania mogli przełożyć na praktykę. Uczyli się prawidłowego holowania z wody osoby topiącej się oraz prawidłowej reanimacji. Naukę połączyli z przyjemnością – integracją i pływaniem łodzią z OSP Łubienica. Urząd Gminy Pokrzywnica ufundowała wszystkim uczestnikom tej cennej lekcji poczęstunek.

Foto OSP Pokrzywnica

 

 

 

 

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy