REKLAMA

Data publikacji: 7 gru 2022

Zdarzenie w Kleszewie

Zdarzenie w Kleszewie

Wczoraj policjanci z pułtuskiej komendy w miejscowości Kleszewo obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem sarny. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Pamiętajmy, że zderzenie z sarną, łosiem, dzikiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Dlatego, poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność i czujność.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu przypominamy kierującym o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w okolicy lasów i pól uprawnych. Apelujemy, aby nie lekceważyć ustawionych przy drodze znaków „Uwaga dzikie zwierzęta” oraz poruszać się przez tereny leśne z odpowiednią prędkością. Jadąc zbyt szybko kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu.

Przypominamy:

podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególną czujność należy zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna;

należy uważnie obserwować pobocza drogi;

zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają, najczęściej stają w bezruchu

kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę należy spodziewać się kolejnych, gdyż podążają one całym stadem;

należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

Jeśli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać odpowiednie służby. Nie wolno zbliżać się do zwierzęcia, gdyż może być one agresywne i nas zaatakować. Nie mamy także pewności czy nie ma wścieklizny.

Autor: sierż. Renata Soból

Tagi: #Policja #uwaga dzikie zwierzęta #zderzenie z sarną

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy