REKLAMA

Data publikacji: 31 paź 2023

Zatrzymali 5 pijanych kierowców w tym kobietę, której jazda zaniepokoiła uczestników ruchu

Zatrzymali 5 pijanych kierowców w tym kobietę, której jazda zaniepokoiła uczestników ruchu

Tylko w ostatnich dniach pułtuscy policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców w tym dwóch z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzisiaj, dzięki reakcji i informacji od innych uczestników ruchu zatrzymano 53-latkę, która kierowała na "podwójnym gazie". Nie ma i nie będzie pobłażania dla świadomie nieodpowiedzialnych kierowców - informuje pułtuska policja apelując o rozwagę.

W ręce pułtuskich policjantów wpadło w ostatnich dniach: dwóch kierowców z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden, który nie stosował się do decyzji administracyjnej właściwego organu o cofnięciu uprawnień oraz dwóch nietrzeźwych kierujących. Za brak wyobraźni, nieszanowanie i bagatelizowanie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu do lat 5. Przypominamy - nie ma i nie będzie pobłażania dla świadomie nieodpowiedzialnych kierowców!

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku

Policjanci każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu. Podczas działań i kontroli mundurowi uświadamiają, jak ważne jest stosowanie się do przepisów prawa, walczą z piratami drogowymi czy też eliminują nietrzeźwych lub tych, którzy są pod wpływem narkotyków.

Tylko w ostatnich dniach zatrzymali pięciu nieodpowiedzialnych kierowców.

Dzisiaj w miejscowości Gąsiorowo, gm. Świercze 40-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik wskazał, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Również dzisiaj (31 października) policjanci otrzymali informację od obywateli o podejrzanym zachowaniu kierowcy hondy na drodze krajowej K-61. Bardzo szybko zlokalizowali i zatrzymali auto do kontroli. Siedząca za kierownicą 53-letnia mieszkanka powiatu pruszkowskiego miała 2 promile alkoholu w organizmie. Jej uprawnienia były już wcześniej zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek, 30.10 - zatrzymany do kontroli w Pniewie – 29-letni mieszkaniec Warszawy kierował fordem fiestą nie stosując się do decyzji administracyjnej właściwego organu o cofnięciu uprawnień.

W niedzielę, 29 października - w Pułtusku, na ul. Wyszkowskiej zatrzymany został 40-letni pułtuszczanin, który kierował citroenem wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu na wszelkie pojazdy mechaniczne.

W sobotę, 28 października - w Pułtusku na ul. Nasielskiej, 32-letni mieszkaniec Dębe kierował samochodem marki Audi po drodze publicznej wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu m.in. na kat B.

Brak rozsądku na drodze, jak widzimy, może przybierać różne formy – mają jednak wspólny mianownik - wszystkie są niebezpieczne! Dlatego policjanci konsekwentnie reagują na osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy i narażają bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy i apelujemy ! Nie ma i nie będzie pobłażania dla świadomie nieodpowiedzialnych kierowców.

kom. Milena Kopczyńska - KPP Pułtusk


na podstawie tekstu kom. Mileny Kopczyńskiej KPP Pułtusk

Tagi: #bezpieczeństwo #kierowca #na drogach #pijany kierowca #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy