REKLAMA

Data publikacji: 13 cze 2024

XVII Olimpiada Przedszkolaków

XVII Olimpiada Przedszkolaków

Czternaście drużyn reprezentujących przedszkola publiczne, oddziały przedszkolne i przedszkola niepubliczne z terenu Gminy Pułtusk wystartowało w środę (12 czerwca 2024 r.) w XVII Sportowej Olimpiadzie Pułtuskich Przedszkolaków. Organizatorami zmagań byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku. 

Zawodników, kibiców i gości na Stadionie Miejskim w Pułtusku powitali: Dyrektor szkoły Krzysztof Łachmański oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska, a otwarcia Olimpiady dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski.
Nie zabrakło obowiązkowego, inaugurującego olimpiadę, zapalenia znicza olimpijskiego. Następnie uczestnicy wydarzenia obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów pułtuskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Przedszkolacy rywalizowali drużynowo w pięciu konkurencjach: wyścig z przekładaniem hula-hop, skoki dodawane, rzut woreczkiem do tarczy, przekładanie piłki dołem, bieg węża oraz indywidualnie w biegach na 50 m.              

Puchary dla zwycięskich drużyn oraz medale i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczyli: Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, Kierownik Samodzielnego Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego w Pułtusku Maria Wodzyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska oraz Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku Jolanta Kowalska.

Poniżej prezentujemy klasyfikację zespołową i zwycięzców indywidualnych:                   

I miejsce – Oddział Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku,

II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 3 w Pułtusku,

III miejsce – Oddział Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

Zwycięzcy biegów indywidualnych:   

– w kategorii „dziewczęta”: Kornelia Kołodziejska z filii Przedszkola Miejskiego nr 4 przy ul. Rynek

– w kategorii „chłopcy”: Kuba Popowicz z Oddziału Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

 

 

 

Tagi: #sport #dzieci

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy