REKLAMA

Data publikacji: 27 cze 2020

Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu garnizonu mazowieckiego wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Na terenie powiatu pułtuskiego autobus do kontroli można zgłosić do KPP w Pułtusku. Miejscem kontroli jest parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji, ul. Rynek. Tel. 23 23 692 72 22, 23 692 72 47, 23 692 72 00 – dyżurny kontrole w godz. 6:30-21:30

Pobierz wykaz miejsc, gdzie można zgłosić kontrolę autobusu na terenie województwa mazowieckiego.

(BRD KGP)

Tagi: #gdzie zgłosić autokar do kontroli #kontrola autobusów #wakacje

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy