REKLAMA

Data publikacji: 28 lis 2022

WYJEŻDŻALI DO POŻARÓW, WYPADKÓW I RATOWANIA LUDZKIEGO ŻYCIA

WYJEŻDŻALI DO POŻARÓW, WYPADKÓW I RATOWANIA LUDZKIEGO ŻYCIA

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach.

ZABEZPIECZYLI MIEJSCE NA LĄDOWISKO

21 listopada dwa zastępy JRG Pułtusk (8 ratowników) wyznaczyły i zabezpieczyły miejsce na lądowisko dla LPR w Pułtusku na ul. Świętokrzyskiej. LPR lądował w celu zabrania poszkodowanego mężczyznę do szpitala, który spadł z drzewa.

WEZWANI DO POŻARU W GMINIE GZY

Tego samego dnia dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz po jednym zastępie z OSP Gzy (4 strażaków) i OSP Przewodowo (6 strażaków) ugasiły pożar drzwi wejściowych do piwnicy podziemnej (ziemianki) w miejscowości Sisice gm. Gzy. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przyczynę pożaru ustala Policja.

POMOC PRZY TRANSPORCIE CHOREGO

22 listopada Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorego pacjenta do karetki pogotowia z trzeciego piętra budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul. Pana Tadeusza 3.

POMOGLI STARSZEJ KOBIECIE

22 listopada jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Aleja Tysiąclecia 29. Po otwarciu mieszkania ZRM udzielił pomocy medycznej leżącej na podłodze przytomnej starszej kobiecie.

DACHOWANIE SAMOCHODU W GMINIE ŚWIERCZE

23 listopada Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (3 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego na drodze powiatowej w miejscowości Klukowo gm. Świercze. Wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

WEZWANI DO POŻARU W GMINIE ŚWIERCZE

23 listopada trzy zastępy z JRG (9 strażaków), jeden zastęp z OSP Świercze (3 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Świeszewko (4 strażaków) ugasiły pożar jednej ze ścian drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrzeniewo gm. Świercze, w której zainstalowany był luft kominowy. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych.

DACHOWANIE SAMOCHODU NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ

24 listopada dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden z OSP Gzy (3 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej w miejscowości Kęsy-Wypychy gm. Gzy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POMOGLI POLICJI W DZIAŁANIACH

26 listopada jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w celu otwarcia drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Piotra Skargi. Wewnątrz mieszkania zastano śpiącego mężczyznę, który nie wymagał pomocy medycznej.

Ponownie do pomocy przy działaniach Policji strażacy zostali wezwani dzień później. 27 listopada jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w celu otwarcia budynku mieszkalnego w Pułtusku na ul. Brzoskwiniowej. Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który nie chciał otworzyć drzwi. Mężczyzna widząc, że ratownicy wyposażeni są w sprzęt burzący otworzył drzwi.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ Foto OSP Świercze

Tagi: #dachowanie #JRG Pułtusk #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #kronika strażacka #OSP Gzy #OSP Przewodowo #OSP Świercze #Policja #pożar #Pułtusk #straż pożarna

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy