REKLAMA

Data publikacji: 24 cze 2019

WYBRALI WARIANT OBWODNICY NR 1

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie niniejszym informuje, iż ustaleniem Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przyjęto WARIANT 1 dla przedmiotowego zadania wraz z rekomendowaniem tego wariantu do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach" - takiej treści pismo wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Pułtusku w sprawie planowanej budowy obwodnicy.

Pod koniec minionego roku zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy Pułtuska prowadzone przez wykonawcę Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektanta trzech proponowanych wariantów firmę Transprojekt Gdańsk. W trakcie tych spotkań przedstawiciele Radnych Rady Miejskiej w Pułtusku, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz mocno zaangażowana grupa mieszkańców zdecydowanie oponowali przeciw wariantom 1 i 1A. Zaznaczali, że jedynym wariantem do przyjęcia jest nr 2 – najbardziej odsunięty od miasta.

Rada Miejska w Pułtusku w imieniu samorządu gminy, a przede wszystkim w interesie mieszkańców Gminy Pułtusk, po rozpatrzeniu stanowiska wszystkich klubów radnych oraz lokalnej społeczności podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego wariantów przebiegu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 61.

W treści uchwały czytamy, iż Rada Miejska w Pułtusku wnosi o realizację inwestycji zgodnie z wariantem nr 2 oraz, że wyraża negatywne stanowisko, co do dwóch pozostałych wariantów 1 i 1A przebiegu obwodnicy Pułtuska.

W uzasadnieniu do uchwały Rada Miejska wyraziła negatywne stanowisko i sprzeciw w kwestii wyboru do realizacji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie wariantu 1 i 1A przebiegu obwodnicy Pułtuska jako najbardziej niekorzystnych dla Gminy Pułtusk i jej mieszkańców, natomiast wnosiła o realizację inwestycji zgodnie z opracowanym Wariantem Nr 2.

Co sądzicie o wyborze, którego dokonał inwestor? Jaka będzie decyzja w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla tej inwestycji?

Link do strony UM Pułtusk, gdzie dokładnie zobaczysz przebieg wybranego wariantu obwodnicy. KLIKNIJ.

Tagi: #budowa #budowa obwodnicy #Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad #jaki wariant obwodnicy #obwodnica pułtuska #pułtusk news #Rada Miejska w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy