REKLAMA

Data publikacji: 15 sty 2023

WŁAMAŁ SIĘ DO DOMU NA OCZACH POLICJI. TO NIE BYŁ PRZYPADEK [FOTO]

WŁAMAŁ SIĘ DO DOMU NA OCZACH POLICJI. TO NIE BYŁ PRZYPADEK [FOTO]

46-latek wpadł wprost w ręce policjantów podczas włamania do domu w okolicach Wyszkowa. Niczego się nie spodziewał i chciał uciekać. Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Praga Południe zabezpieczyli łupy z wielu włamań, dodatkowo wykazali, że zatrzymany dwukrotnie kierował samochodem mimo sądowego zakazu i jest paserem kół.

Policjanci pionu operacyjnego z wydziału mienia stołecznej policji na bieżąco pozyskują informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstw, czy też rozpracowania działalności przestępczej kolejnych podejrzanych. Zanim jednak  takie informacje zostaną zrealizowane i konkretne osoby zostaną zatrzymane funkcjonariusze poświęcają wiele godzin na ustalenia, potwierdzenie swoich podejrzeń, obserwacje, gromadzenie kolejnych dowodów.

Kilka dni temu policjanci sfinalizowali jedną z takich spraw operacyjnych. Dokonali dynamicznego zatrzymania 46-latka, który na ich oczach włamał się do domu w okolicach Wyszkowa i ukradł stamtąd między innymi elektronarzędzia, przewody elektryczne, pompę ciepła. Mężczyzna działał pod osłoną nocy i można rzec, „na pewniaka”. Zupełnie nie spodziewał się, że wpadnie wprost w ręce Policji. Chciał nawet uciekać ze zdobytymi łupami, ale zdecydowane działanie operacyjnych z wydziału mienia  sprawiły, że bardzo szybko trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione rzeczy, a w dalszej kolejności przeprowadzili też przeszukania w miejscach, gdzie zatrzymany składował swoje wcześniejsze ”zdobycze”. Część z nich już została zidentyfikowana i zwrócona prawowitym właścicielom.  Wiadomym jest, że sprawa ma charakter rozwojowy, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw.

W chwili zatrzymania 46-latek kierował samochodem pomimo tego, że ma sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 46-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, dwukrotnego kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi oraz paserstwa kół samochodowych. W niedługim czasie lista zarzutów zostanie rozszerzona.

Na podstawie zebranych materiałów Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Wniosek został rozpoznany pozytywnie i mężczyzna trafił do aresztu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Opr. na podstawie informacji prasowej podinsp. Joanny Węgrzyniak i foto Komendy Rejonowej Policji VII Praga-Południe

Tagi: #KRP Praga Południe #news #Policja #prokuratura #stołeczna policja #Wyszków #zatrzymany #złodziej

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy