Data publikacji: 19 sie 2024
Wincenty Witos (1874 - 1945). Zaproszenie na wystawę
29 sierpnia w czytelni pułtuskiej biblioteki zostanie zainaugurowana wystawa poświęcona Patronowi Roku 2024, jednemu z ojców polskiej niepodległości i trzykrotnemu Premierowi RP. To Wincenty Witos.
Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Samorząd Powiatu Pułtuskiego i Samorząd Gminy Pułtusk zapraszają na wystawę pt. Wincenty Witos (1874 – 1945). Patron Roku 2024, jeden z ojców polskiej niepodległości, trzykrotny Premier RP
Uroczystość odbędzie się 29 sierpnia 2024 r. o godz. 14.00 w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela
W programie:
– Słowo o Wincentym Witosie – mgr Krzysztof Łukawski
– Kilka refleksji historycznych nt. działań wojennych w sierpniu 1920 r. w Pułtusku i okolicach – dr Krzysztof Wiśniewski
– zwiedzanie wystawy
Tagi: #Wincenty Witos #biblioteka #Kultura #wystawa #Historia #patron roku 2024
Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News
Zobacz także
Komentarze
Dodaj komentarz jako pierwszy