REKLAMA

Data publikacji: 21 gru 2022

Wigilia dla mieszkańców miasta i powiatu na pułtuskim rynku

Wigilia dla mieszkańców miasta i powiatu na pułtuskim rynku

W niedzielę 18 grudnia, na pułtuskim rynku, odbyła się wigilia dla mieszkańców miasta i powiatu, zorganizowana przez Samorząd Powiatu Pułtuskiego i Samorząd Gminy Pułtusk. Główną część spotkania poprzedził bożonarodzeniowy kiermasz lokalnych producentów i twórców, który do końca towarzyszył wigilijnej uczcie.

Ewangelię o Narodzeniu Pańskim odczytał ks. Infułat Wiesław Kosek, proboszcz parafii św. Mateusza w Pułtusku. Życzenia mieszkańcom powiatu i miasta złożyli: Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk. Nie zabrakło również wspólnego dzielenia się opłatkiem.

Na przybyłych w niedzielę 18 grudnia na pułtuski rynek czekało wiele atrakcji – degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich gminy Pułtusk oraz powiatowe jednostki organizacyjne (Domy Pomocy Społecznej w Obrytem, Ołdakach, Pułtusku, Środowiskowy Dom Samopomocy, Centrum Opiekuńczo Mieszkalne) i placówki oświatowe (Zespół Szkół im. Bolesława Prusa). Ponadto na najmłodszych czekał kącik Świętego Mikołaja konkursy i animacje, choinka życzeń i spotkanie z elfami (Urząd Miejski w Pułtusku, Żłobek Miejski w Pułtusku). Nie zabrakło również świątecznego stoiska promocyjnego Powiatu Pułtuskiego, gdzie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa serwowali wigilijne przysmaki.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych (Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi, Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego) przeprowadzili akcję rozdawania wigilijnego sianka – „Zabierz święta do domu”. Sianko zapewniła społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Na scenie główniej, z koncertem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych gminy Pułtusk oraz szkół ponadpodstawowych powiatu pułtuskiego, a także Artystyczny Zespół Estradowy Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku oraz Zespół Pieśni i Tańca „Polanie znad Dniepru” z Kijowa.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali jak zawsze niezawodni druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Pułtusk, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku oraz strażnicy ze Straży Miejskiej w Pułtusku.

Tagi: #Boże narodzenie #Święta #wigilia

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy