REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Wielkanoc w Golądkowie

Wielkanoc w Golądkowie

"Wielkanoc w Golądkowie" to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych powiatu pułtuskiego i powiatów ościennych, który cieszy się ogromną popularnością.

To już siódma edycja, której finał odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Zakwalifikowało się 5 drużyn. Uczniowie w 3 osobowych grupach przygotowywali potrawy związane z tradycją Świąt Wielkanocy w pracowni gastronomicznej. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: przewodnicząca Ewa Leszczyńska-dyrektor szkoły, Eliza Dembe-Stańczak -kierownik praktycznej nauki zawodu oraz Dorota Szymczuk i Izabela Pniewska- nauczycielki przedmiotów gastronomicznych.

           A było o co walczyć...sprzęt i urządzenia gastronomiczne, które zostaną wręczone 25 kwietnia 2019 r. podczas konferencji "Łączenie potencjału gospodarczego, edukacyjnego i naukowego determinantem sukcesu absolwenta szkoły zawodowej". Jak co roku fundatorem nagród było EkoGolądkowo.

           Aż miło wspomnieć, że tradycje wielkanocne są kultywowane w rodzinnych domach. Potrawy były bardzo wyszukane, o wysokim stopniu trudności sporządzania. Podczas  komponowania zestawów konkursowych uczestnicy sięgali do zapisków rodzinnych oraz kierując sie nawykami żywieniowymi przekazywanymi z pokolenia na pokolenie na terenie północnego Mazowsza. Oceniając dania jury kierowało się  kryteriami: zgodność z tematyką konkursu, umiejętność  pracy w grupie, sposób prezentacji, estetyka podania i kreatywność. Kapituła konkursu przyznała dwa pierwsze miejsca "Wielkanocny żurek w chlebie" Julii Wardy, Aleksandry Wilskiej, Natalii Szczesny z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy oraz "Comber z królika sous vide podany na purre z groszku buraczkami balsamicznymi i sosem winno-maślanym Oliwii Karpińskiej, Natalii Mikulskiej oraz Klaudii Grzymkowskiej z Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym. Drugie miejsce zajęły Piątkowska Klaudia, Julia Liberadzka i Zuzanna Ostaszewska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nasielsku z szumnym daniem: "Roladki w włoskim akcentem podawane    z pieczonymi ziemniakami i surówką z białej kapusty", zaś na trzecim miejscu znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Komorowie: Natalia Krakowiecka, Karolina Wiśniewska i Szymon Wierzchoń , którzy przygotowali "Jaja w mięsie mielonym z sosami". Nagrodą specjalną wyróżniony został "Żurek" Marka Sekutowicza, Tobiasza Daleckiego oraz Kuby Zawadzkiego z Szkoły Podstawowej w Cieksynie. Zapraszamy do kolejnej edycji już za rok....

Autor: Edyta Żychowska

autor: J K

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news