REKLAMA

Data publikacji: 17 wrz 2025

Wielka Integracja Pierwszaków! [FOTO]

Wielka Integracja Pierwszaków! [FOTO]

Dziś, 17 września 2025 roku, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku odbyła się „Wielka Integracja Pierwszaków” – wyjątkowe wydarzenie sportowo-edukacyjne skierowane do dzieci, które we wrześniu rozpoczęły naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych.

REKLAMA

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Sport Dla Każdego, we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w ramach programu „Aktywni Lokalnie”. Partnerem przedsięwzięcia została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Pułtusku, której dyrektor Krzysztof Łachmański wraz z kadrą pedagogiczną aktywnie włączyli się w przygotowanie i realizację imprezy.

Podczas integracyjnego dnia dzieci mogły brać udział w licznych grach i zabawach sportowych, a przede wszystkim – lepiej się poznać i wspólnie przeżywać pierwsze tygodnie w nowym szkolnym środowisku.

 

Chodzi o rozwój kompetencji społecznych podkreśla organizator i prezes Klubu Sportowego Sport dla Każdego Łukasz Załęski. 

Wielka Integracja Pierwszaków, to dzień przeznaczony dla uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli nowy etap edukacji.

Pomysł zrodził się z obserwacji zachowań dzieci, trendów wychowawczych oraz obserwacji pracy placówki, w której pracuję na co dzień.

Coraz większą wagę przykłada się do rozwoju kompetencji społecznych i jako KS Sport Dla Każdego takie właśnie środowisko chcieliśmy zapewnić dzieciom podczas imprezy.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 została zaproszona do Partnerstwa w projekcie ponieważ, to placówka, która działa na wielu płaszczyznach w imię zapewnienia dzieciom optymalnego środowiska do rozwoju.

Dziękuję Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Łachmańskiemu oraz kadrze pedagogicznej za wspaniałą współpracę na etapie przygotowania i realizacji wydarzenia.

Wspólnie z KS Sport Dla Każdego organizatorem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a projekt pochodzi z programu "Aktywni Lokalnie" z którego KS SDK pozyskał środki na organizację zadania.

Partnerami przedsięwzięcia byli także: MOSiR Pułtusk, Feniks S.C., Gdzie plama - pranie tapicerki i dywanów,a patronat medialny objął Pułtusk.news.

 

Zapraszamy do fotorelacji

Tagi: #sport #Pułtusk #Pierwszaki

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

Wielka Integracja Pierwszaków! [FOTO]

Wielka Integracja Pierwszaków! [FOTO]