REKLAMA

Data publikacji: 27 lip 2020

WIĘCEJ OSÓB NA EVENTACH, BASENACH, TRYBUNACH ORAZ W AQUAPARKACH

WIĘCEJ OSÓB NA EVENTACH, BASENACH, TRYBUNACH ORAZ W AQUAPARKACH

Od 25 lipca br. więcej osób wejdzie do aquaparków, na stadiony i baseny. Zmniejsza się dystans społeczny. Zmiany w związku z luzowaniem dotychczasowych ograniczeń dotyczą również branży eventowej, a także imprez artystycznych i rozrywkowych. Nadal obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

Więcej kibiców na trybunach

Zwiększy się liczba kibiców, którzy będą mogli wejść na stadiony. Publiczność będzie mogła zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie.

Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Konferencje, targi, wystawy – 1 osoba na 2,5 m2

Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypada teraz 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2.

Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma ograniczenia liczby uczestników. Pozostaje ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu.

Na basenach publiczność może aktualnie zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe

Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Mniejszy dystans społeczny

Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca to 1,5 metra. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!

Dbajmy o siebie i innych

Sytuacja związana z COVID-19 w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować  ręce.

Pamiętajmy o nowych nawykach – z myślą o sobie i bliskich!

Opr. na podst. www.gov.pl

Tagi: #BASEN #COVID-19 #Koncert #koronawirus w Polsce #obostrzenia #ZNIESIONY LIMIT OSÓB

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy