REKLAMA

Data publikacji: 10 wrz 2023

[WIDEO] Też tak robisz? Policja publikuje nagranie ku przestrodze

[WIDEO] Też tak robisz? Policja publikuje nagranie ku przestrodze

Pieszy na pasach jest chroniony w sposób szczególny - przypominają policjanci. Czasem jednak powinni dwa razy się zastanowić, zanim na nie wkroczą. Tak przynajmniej wynika z nagrania, które opublikowała lubelska policja. Jak zaznaczają policjanci - nagranie zostało opublikowane ku przestrodze.

5 września po godzinie 7:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu  pieszego przy ul. T. Kościuszki w Jabłoniu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 17-letek przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tam został potrącony przez Volkswagena Passata jadącego w kierunku ul. Zamoyskiego. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Zdarzenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym i przejściu dla pieszych - czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny. Jednak nagranie pokazuje również, że pieszy wychodząc zza busa, który bezpośrednio zaparkował za przejściem dla pieszych nie rozejrzał się będąc już  na przejściu dla pieszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze.

Video niedostępne.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie  należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów.

sierżant sztabowy Anna Borowik Policja Lubelska

Tagi: #kierowca #pieszy #Policja #przepisy ruchu drogowego

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy