REKLAMA

Data publikacji: 6 paź 2023

[WIDEO] Spotkanie w sprawie budowy zakładu zbierania i przetwarzania odpadów w Lemanach

[WIDEO] Spotkanie w sprawie budowy zakładu zbierania i przetwarzania odpadów w Lemanach

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie, 6 października 2023 r. odbyło się spotkanie mieszkańców wsi Lemany z wójtem gminy Zatory Grzegorzem Falbą. Tematem spotkania była sprawa budowy zakładu zbierania i przetwarzania odpadów w Lemanach.

Spotkanie zorganizowane zostało przez sołtys Wsi Lemany - Edytę Kalinowską, która mocno zaangażowała się w te sprawę.

Na spotkanie przyszło wielu mieszkańców gminy, którzy jednogłośnie sprzeciwiają się budowie zakładu w ich sąsiedztwie.

,,Nie wiem jak Wójt, ale ja już od kilku tygodni nie śpię w nocy." - mówiła jedna z mieszkanek na spotkaniu.

Mieszkańcy oczekują od wójta wyraźniej deklaracji, że jest przeciwny budowie zakładu na terenie wsi Lemany. Wójt potwierdził, że nie zgadza się z tą inwestycją. Mieszkańcy zwrócili uwagę wójtowi, że sprawa przeciąga się o kolejne tygodnie, a społeczność lokalna nie jest odpowiednio informowana o jej przebiegu i brakuje konkretnej decyzji odmownej.

,,Wiem, że ludzie są niecierpliwi i chcieliby już, zaraz zakończyć i zamknąć sprawę. (...) Proszę nie oczekiwać, że każda drobnostka znajdzie się na stronie."

odpowiedział wójt Grzegorz Falba

Wójt dodaje, że na ten moment nic wiążącego w tej sprawie nie wydarzyło się. Nie może informować o każdym szczególe sprawy publicznie, ponieważ te informacje mogą posłużyć inwestorowi - dodał.

,,Powiem może mało dyplomatycznie: Nie zawsze trzeba cały tyłek odkrywać."

-podsumowuje gospodarz gminy Zatory.

Włodarz gminy poinformował też, że gromadzi dokumentację aby w tym obrębie uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który jednoznacznie wykluczy budowę tego typu zakładów oraz innych inwestycji oddziałujących na środowisko.

Głos zabrał także Włodzimierz Kaczmarczyk, obecny radny powiatu, wcześniejszy wójt gminy Zatory. Przekonywał, że obecny plan przestrzennego zagospodarowania nie przewidywał takiej inwestycji w tym miejscu oraz, że taki wniosek nie powinien być rozpatrywany.

Adwokat działający na zlecenie mieszkańców Leman stwierdził, że wójt miał możliwość zakończenia procedowania ponieważ inwestor nie złożył na czas uzupełnień do raportu. Wójt wówczas przedłużył termin a wg. mecenasa mógł w tym czasie odmówić i zyskać na czasie. Prawdopodobnie inwestor złożyłby kolejny wniosek ale gmina zyskałaby na czasie bo procedury zaczęłyby się od początku.

Na spotkaniu zostało poruszone wiele innych wątków, dla zainteresowanych tym tematem publikujemy nagranie pierwszej części spotkania:

autor: Pułtusk.news

autor: J K

Tagi: #Lemany #odpady #Zakład #Zatory

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy