REKLAMA

Data publikacji: 19 mar 2023

[WIDEO] HELIKOPTER RATOWNICZY LĄDOWAŁ MIĘDZY BLOKAMI PRZY UL. KOMBATANTÓW

[WIDEO] HELIKOPTER RATOWNICZY LĄDOWAŁ MIĘDZY BLOKAMI PRZY UL. KOMBATANTÓW

Tuż przed godz. 8.00 pułtuscy strażacy zostali wezwani na ul. Kombatantów 4. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla. Rodzina trafiła do szpitala. Policja ustala przyczyny zatrucia.

O godz. 7.59 straż otrzymała zgłoszenie. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, łącznie 19 strażaków: 2 zastępy JRG Pułtusk i po jednym zastępie z OSP Pułtusk i OSP Głodowo. Wezwano również helikopter LPR, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policję i pogotowie gazowe.

Video niedostępne.

Jak informuje Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku mł. ogn. Tomasz Zając, po przybyciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu budynku wielorodzinnego znajdowało się dwoje dorosłych i dwójka dzieci wieku około 5 lat i roczne. Wszyscy byli przytomni jednak mieli objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Strażacy dokonali pomiarów detektorem czadu, jednak żadne nie wykazały nieprawidłowości ani też zagrożenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w mieszkaniu ogrzewano się piecykiem gazowym. Policja podjęła działania w kierunku ustalenia przyczyny zatrucia.

Poszkodowaną rodzinę karetkami przetransportowano do szpitala.

Działania straży polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonanie pomiarów poziomu tlenku węgla w pomieszczeniach oraz zabezpieczeniu lądowiska dla helikoptera LPR.

Opr. na podstawie informacji KP PSP w Pułtusku, film Spotted Pułtusk 24h profil Facebook

Tagi: #helikopter LPR #karetka #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #OSP Głodowo #OSP Pułtusk #Policja #Pułtusk #Straż Pożarna w Pułtusku #zatrucie czadem

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy