REKLAMA

Data publikacji: 2 maj 2020

W samo południe, 2 maja w Pułtusku

W samo południe, 2 maja w Pułtusku

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Dzień ten jest też świętem Polonii i Polaków za granicą. Ze względu na epidemię i apel rządu, aby tegoroczną majówkę spędzić w domach i nie gromadzić się, święto jest obchodzone bardzo skromnie. Pułtuszczanie nie zapomnieli o wywieszeniu flag, chociaż ulice centrum zabytkowego rynku nie należą do odświętnie przystrojonych. Być możne powodem są liczne remonty prowadzone w tym czasie na terenie zabytkowej "wyspy". Ruch jednak na mieście jest duży, mieszkańcy korzystają z faktu, iż sklepy dzisiaj pracują. Na rynku widać już również turystów, którzy na kilka godzin przyjechali z najbliższą rodziną na najdłuższy rynek Europy.

Video niedostępne.

Obchody w których wszyscy mogą uczestniczyć on-line odbędą się w Pułtusku jutro - 3 maja z okazji 229. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Transmisja rozpocznie się o godz. 11:40 na kanale YouTube Gminy Pułtusk oraz na naszej stronie internetowej. Zostanie nadany hymn państwowy, który będzie rozbrzmiewał nad miastem z megafonów systemu ostrzegania i alarmowania powiatu pułtuskiego. Na żywo będą mogli mieszkańcy uczestniczyć w mszy świętej za Ojczyznę odprawianej z pułtuskiej bazyliki.

Bądźmy razem mimo, że osobno...

Tagi: #2 maja #2020 #Film #hejnał #hejnał Pułtuska #koronawirus #MOJAFLAGA #święto flagi #święto Polonii i Polaków za granicą

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy