REKLAMA

Data publikacji: 17 maj 2024

W najbliższy weekend w zainteresowaniu drogówki będą motocykliści

W najbliższy weekend w zainteresowaniu drogówki będą motocykliści

Policjanci przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i zachowaniu ostrożności. "Przypominamy wszystkim motocyklistom, ale także wszystkim innym kierującym o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, uwagi i wzajemnym szacunku. Przed nami długi sezon, pamiętajmy o tym, byśmy po jego zakończeniu mogli spotkać się w komplecie!"

Jak wskazują dane z ostatnich weekendów, niestety nie wszyscy poruszający sie na mazowieckich drogach są wystarczająco uważni i przestrzegają podstawowych zasad ruchu drogowego. Dlatego też policjanci w najbliższych dniach przeprowadzą działania w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, ale także aby sprawdzić czy ich czasami brawurowe zachowanie na drodze – przekraczanie dopuszczalnej prędkości, gwałtowne manewry, w tym nagłe zmiany pasa ruchu – nie zagrażają innym uczestnikom.
Celem działań będzie przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Przestrzegamy miłośników „dwóch kółek” przed przecenianiem swoich umiejętnościczy brawurową jazdą, która nierzadko może kończyć się upadkiem i utratą zdrowia. Chcąc nacieszyć się przyjemnością z jazdy jednośladem, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie!

Tekst i foto kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Tagi: #motor

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy