REKLAMA

Data publikacji: 12 paź 2023

UWAGA!!! TRWA POLOWANIE NA ZŁODZIEI! Mieszkańcy Płocochowa alarmują i publikują nagrania z monitoringu

UWAGA!!! TRWA POLOWANIE NA ZŁODZIEI! Mieszkańcy Płocochowa alarmują i publikują nagrania z monitoringu

Złodzieje, którzy widziani byli w ostatnim czasie w Lipnikach, Jeżewie, Nowym Bulkowie, w rejonach Nasielska okradli już kilka domów na terenie powiatu pułtuskiego. Wdarli się też do domu w Płocochowie. Tu jednak wystraszył ich alarm, jednak uchwyciły ich kamery monitoringu. Policja prowadzi działania zmierzające do ujęcia sprawców a mieszkańcy na własną rękę poszukują samochodu i osób ze zdjęć. Wiadomo już, że to obcokrajowcy.

Jeździmy z mężem samochodem po okolicy i szukamy samochodu oraz mężczyzn z nagrania. Po tym, co wydarzyło się u nas w domu, nie możemy dojść do siebie. Policja została poinformowana o sprawie i prowadzi poszukiwania, ale my też nie możemy usiedzieć i czekać.

mówi mieszkanka Płocochowa, do której domu weszli złodzieje

Z informacji, które przekazują sobie mieszkańcy w mediach społecznościowych oraz z nagrań monitoringu wynika, że złodzieje to 3 mężczyzn obcokrajowców. Poruszają się srebrnym samochodem marki Peugeot. Wszyscy proszeni są przez poszkodowanych o czujność i obserwację otoczenia. Zauważono, że złodzieje pozostawiają samochód w oddali i obserwują okoliczne domy. Możliwe też, że zmieniają tablice rejestracyjne.

Na profilu społecznościowym Facebook nasza rozmówczyni, ku przestrodze opublikowała zdjęcia z monitoringu oraz wymowny wpis:

Uwaga!!! Złodzieje w Płocochowie!!! Wczoraj 10.10.2023 o godzinie 12:55 dokonali włamania do naszego domu. Byli to obcokrajowcy, mieli wschodni akcent. Jeden wcześniej sprawdzał domofonem czy ktoś jest w domu, a później dwóch innych wtargnęło na teren posesji. Po włączeniu się syreny alarmowej złodzieje uciekli z domu w stronę Kokoszki, Łachonia gdzie czekał na nich zapewne ten gość ze zdjęcia na domofonie. Możliwe, że czekał w małym, srebrnym samochodzie. Może ktoś z Państwa zauważył coś pasującego do tych wydarzeń proszę o kontakt. Z góry dziękuję za choćby nawet drobną informację.

Profil Facebook

Tu nie udało się, ale jak relacjonuje nasza rozmówczyni okradli dom w miejscowości Malwino i Bulkowie.

Witam prośba o pomoc. Dzisiejszego dnia w godzinach między 7.30 a 14.30 w miejscowości Malwinowo został okradziony nasz dom. Może ktoś przejeżdżał w tych godzinach droga do Zator przez Gładczyn Szlachecki i zauważył w okolicy podejrzany samochód dziwnie zatrzymany w nietypowym miejscu np.na łące. Bardzo proszę o udostępnienie i kontakt.

Poszkodowana - profil Facebook

Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że brat poszkodowanej zauważył podejrzany samochód, przypominający ten z monitoringu przed jednym z domów. Zrobił zdjęcie wraz z widocznymi tablicami rejestracyjnymi. Śledził samochód, jednak udało się im zgubić go. Twierdzi, że prawdopodobnie zorientowali się, że są obserwowani i śledzeni. Nie widział osób znajdujących się w aucie.

Rozmawiałam z jedną z Pań, którą okradli. To przykre i straty ogromne. Mówiła, że zabraniała dziecku zakładać złoty łańcuszek na co dzień, aby nie zgubiło. To przyszedł złodziej i zabrał dziecku łańcuszek. Prosiłam nawet listonosza, który jeździ dużo po okolicy, aby był czujny i zwracał uwagę na samochód lub osoby przypominające te ze zdjęć. Wiem od osób poszkodowanych, że w jednym z domów był pies, który na pewno zareagowałby na obcych. Mają sposób aby unieszkodliwić psa.

komentuje nasza rozmówczyni

Mieszkańcy apelują: każdy, kto zauważy coś podejrzanego proszony jest o pilny kontakt z policją. Mężczyźni szybko przemieszczają się, ale wszystko wskazuje na to, że polują w naszym powiecie szukając domów, w których w danym momencie nikogo nie ma.

Opr. na podstawie relacji osób poszkodowanych, relacje i foto profil Facebook arch. pryw. naszej rozmówczyni

Tagi: #kradzież #obcokrajowiec #przestępczość #uwaga złodziej #złodziej

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy