REKLAMA

Data publikacji: 29 lut 2020

Utrata prawa jazdy i 19 mandatów za nadmierną prędkość

Utrata prawa jazdy i 19 mandatów za nadmierną prędkość

Jeden kierowca stracił prawo jazdy, 18-stu ukarano mandatami za przekroczenie prędkości. To bilans piątkowej akcji "Prędkość" prowadzonej na ternie naszego powiatu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości. W piątek, 28 lutego br. policjanci zatrzymali blisko 20 kierujących niestosujących się do przepisów.

Głównym celem wzmożonych kontroli było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli były też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów w zakresie przewozu osób.

W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 18 sprawców wykroczeń drogowych, nakładając na kierujących mandaty karne za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku, konsekwencją najbardziej rażącego wykroczenia a mianowicie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h było oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymanie kierującemu uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.

W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Przejezdnym wręczali ulotki informacyjne i prosili o rozwagę, umiejętność przewidywania zagrożeń i szacunek dla innych kierowców.

Opr. na podstawie info. pras. podkom. Milena Kopczyńska, kpp w Pułtusku/foto: KPP Pułtusk

Tagi: #2020 #na drodze #Policja #prędkość #przepisy ruchu drogowego #utrata prawa jazdy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy