REKLAMA

Data publikacji: 4 maj 2023

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Uczcili pamięć poległych w obronie Ojczyzny i zmarłych strażaków

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Uczcili pamięć poległych w obronie Ojczyzny i zmarłych strażaków

4 maja br. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Była to również okazja do upamiętnienia poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków powiatu pułtuskiego.

Rozpoczęcie nastąpiło od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku, który przyjął Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pułtusku bryg. Jacek Skurzyński. Następnie podniesiono flagę państwową oraz odegrano hymn narodowy.

Ważnym momentem było odczytanie wyciągu z rozkazów personalnych oraz postanowień osób odznaczonych i awansowanych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów: Powiatu pułtuskiego i Gminy Pułtusk oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pułtusku dh Tadeusz Nalewajk, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP dh Andrzej Mitkowski oraz kapelan pułtuskich strażaków ks. kan. Józef Gawlik.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przy obelisku upamiętniającego poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków powiatu pułtuskiego.

Opracowano na podstawie informacji i foto KP PSP Pułtusk - mgr Weronika Skoczeń www.www.gov.pl

Tagi: #dzień strażaka #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #straż pożarna

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy