REKLAMA

Data publikacji: 8 lut 2023

UL. TRAUGUTTA PRZEJDZIE KOMPLETNY REMONT. Ponad 2 mln zł na przebudowę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

UL. TRAUGUTTA PRZEJDZIE KOMPLETNY REMONT. Ponad 2 mln zł na przebudowę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ponad 2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała Gmina Pułtusk na przebudowę ul. R. Traugutta w Pułtusku wraz ze skrzyżowaniem z ul. 17 Sierpnia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Jak informuje Urząd Miejski w Pułtusku, całkowita wartość inwestycji wynosi 3.317.029,00 zł. Na realizację zadania Gminie Pułtusk przyznano dofinansowanie w kwocie 2.006.823,46 zł. ale to nie wszystko. Gmina może z RPFD otrzymać jeszcze dodatkowe środki. Dofinansowanie bowiem przyznano z możliwością jego zwiększenia do 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji w przypadku wystąpienia oszczędności. Na chwilę obecną pomniejszone zostało do limitu dostępnych środków funduszu.

W ramach przebudowy ul. Traugutta zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna na całej długości odcinka czyli 661 m. Szerokość i przekrój jezdni pozostaną bez zmian.

Zjazdy, zatoki postojowe oraz chodniki wykonane zostaną z kostki betonowej.

Wzdłuż przebudowywanego odcinka zaprojektowano 990 m chodnika oraz pobocza z kruszywa łamanego o łącznej długości 266 m.

Opracowanie obejmuje skrzyżowanie ul. Traugutta z drogą gminną nr 340475W – ul. 17 Sierpnia, w którego obrębie wykonane zostaną przejścia dla pieszych. Jedno z nich zaplanowano bliżej skrzyżowania, niż istniało dotychczas.

Z projektu wynika, że na pewno poprawi się bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Pojawi się nowe, wyniesione przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Kombatantów. Istniejące przejścia dla pieszych zostaną odnowione i opatrzone płytkami sygnalizacyjnymi.

Odwodnienie stanowić będą studnie kanalizacyjne, których wpusty zostaną wymienione. Ze względu na znaczne różnice wysokościowe terenu na części odcinka zaprojektowano zabezpieczającą palisadę.

W ramach zadania wykonane zostaną roboty przygotowawcze: rozbiórka istniejących nawierzchni, roboty ziemne, wykonanie koryta pod projektowane nawierzchnie, zabezpieczenie sieci uzbrojenia podziemnego, wykonanie nawierzchni bitumicznej, oznakowania drogowego oraz uporządkowanie placu budowy i terenu przyległego.

Termin realizacji zadania wynosi do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy wykonania.

Tak aktualnie wygląda ul. R. Traugutta. Już niebawem to będzie zapomniany widok.

Opr. na podstawie informacji www.pultusk pl. Foto: pultusk.news/www.pultusk.pl

Tagi: #Pułtusk #Remont #Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg #ul. Traugutta

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy