REKLAMA

Data publikacji: 15 sty 2020

Ukradła psa - została zatrzymana, pupil powrócił do właściciela

Ukradła psa - została zatrzymana, pupil powrócił do właściciela

Niezrozumiałe zachowanie 45 latki z powiatu pułtuskiego będzie musiał wkrótce ocenić Sąd. Kobieta ukradła biegającego na posesji psa. Szybkie i nieustępliwe działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego sprawiły, że nietypowa złodziejka po kilku godzinach została zatrzymana a czworonożny pupil mógł wrócić do swojego właściciela.

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego w poniedziałek, 13 stycznia br. około południa. Pułtuszczanin zaalarmował funkcjonariuszy o kradzieży psa. Całe zajście widział sąsiad właściciela. Kobieta, która spacerowała przy ogrodzeniu zawołała czworonoga rasy West Terrier, gdy ten biegał po posesji. Zabrała go i odeszła w kierunku zaparkowanego w pobliżu pojazdu. Policjanci ustalili opis kobiety i auta jakim oddaliła się z czworonogiem, po czym rozpoczęli intensywne poszukiwania. W toku pracy operacyjnej  funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko ustalili sprawczynię. Kobieta została zatrzymana a wart 2 tys. zł pupil jeszcze tego samego wieczoru zwrócony właścicielowi.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Właściciele poszukiwali również psa za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczanych na portalu społecznościowym Facebook. Po szczęśliwym powrocie psa do właścicieli, poinformowali również o całym zajściu na portalu, ostrzegając przy tym innych właścicieli czworonożnych pupili.

Opr. na podstawie informacji pras. podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku oraz red.

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy