REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

TU BĘDZIE TĘŻNIA SOLANKOWA I NIE TYLKO

TU BĘDZIE TĘŻNIA SOLANKOWA I NIE TYLKO

Spacerując Pasażem Klenczona w Pułtusku, widać postępy prac. Nie widać jednak jeszcze tego, co niebawem pojawi się na tyłach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.

Niegdyś teren dzikiej zieleni, nie koniecznie atrakcyjne, niebawem stanie się oazą relaksu dla mieszkańców a przy tym miejscem, gdzie można "łyknąć" zdrowia.

W ramach realizowanego projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku” powstanie w sumie 6 atrakcyjnych terenów zielonych. Pasaż Klenczona jest jednym z nich. Będzie jednak wyjątkowy, gdyż w tym miejscu pojawi się tężnia solankowa.

Spacer oraz inhalacje w tężni solankowej to, zdaniem specjalistów, jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii. Już kilka sesji po 30 minut pozwala zaobserwować znaczną poprawę samopoczucia. Dobroczynny wypływ mikroklimatu powstającego wokół tężni doceniany jest od wieków przez kuracjuszy na całym świecie.

Tężnia solankowa to konstrukcja z drewna drzew iglastych – zwykle w postaci wysokiej ściany, platformy widokowej bądź wieży. Konstrukcja pokryta jest gałązkami tarniny, po których spływa pompowana ku górze solanka - woda mineralna bogata w duża liczbę jonów sodowych, soli magnezowych oraz związków jodu i bromu.

Tagi: #inwestycje #pułtusk news #tężnie solankowe

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news