REKLAMA

Data publikacji: 21 maj 2024

Ta decyzja sądu zaważy o dalszych losach Pułtuska

Ta decyzja sądu zaważy o dalszych losach Pułtuska

We wtorek 21 maja br. o godzinie 9:30 rozpoczęło się posiedzenie w sprawie rozpatrzenia czterech wniosków dotyczących zawieszonego w czynnościach Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce zdecyduje czy podtrzymany zostanie środek zapobiegawczy w postaci zakazu przeprowadzania przetargów przez zawieszonego w czynnościach służbowych burmistrza. Krzysztof Nuszkiewicz złożył wniosek o zniesienie środka zapobiegawczego. 

 

Po drugiej stronie, wnioski o rozszerzenie zakazu do sprawowania funkcji kierowniczych przez oskarżonego złożyły jednocześnie: Gmina Pułtusk, Eko Pułtusk oraz Prokuratura Regionalna w Białymstoku. 

 

Sąd jeszcze dziś, w godzinach popołudniowych przedstawi rozstrzygnięcie.

 

Od tej decyzji zależy, kto będzie rządził miastem Pułtusk. Jeśli sąd przychyli się do wniosku Krzysztofa Nuszkiewicza, nie będzie on miał żadnych przeszkód do tego aby pełnić funkcję burmistrza. Jeśli natomiast sąd przychyli się do wniosków oskarżycieli, miastem w dalszy ciągu, do rozstrzygnięcia procesu Krzysztofa Nuszkiewicza lub do zakończenia kadencji będzie zarządzała wyznaczona do wykonywania zadań i kompetencji burmistrza Miasta Pułtusk Marzena Cendrowska. 

Jak tylko będzie wiadomo, jaka jest decyzja, poinformujemy Państwa na łamach portalu.

autor: J K

Tagi: #burmistrz pułtuska

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy