REKLAMA

Data publikacji: 20 lut 2021

Szybko pakujesz zakupy, mimo to kasjer jest szybszy. Sprawdź dlaczego?

Szybko pakujesz zakupy, mimo to kasjer jest szybszy. Sprawdź dlaczego?

Nawet przy dobrej organizacji, klient jest na straconej pozycji.

Chyba każdy z nas zna tę sytuację z własnego doświadczenia. Jesteśmy przy kasie w markecie i kasjer zaczyna skanowanie naszych produktów. Najczęściej robi to w tak zawrotnym tempie, że przeciętny klient jest w stanie nadążyć z pakowaniem na bieżąco zakupów do toreb. 

Czasem z tego powodu w Internecie można poczytać żartobliwe wpisy, gdzie ludzie opisują swoje zmagania z kasjerami, gdy próbują ich „wyprzedzić” i wygrać w tym nietypowym wyścigu. Podejście „na wesoło” do tego tematu jest zdecydowanie bardzo pożądane. Niestety są też osoby, które bardzo denerwuje tempo pracy kasjerów i potrafią z tego powodu wszczynać niepotrzebne nikomu awantury w sklepie, czy też rzucać w stronę kasjera niewybredne uwagi.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jednak w tej sytuacji należy pamiętać, że tempo pracy kasjerów, a dokładniej tempo skanowania jest wymuszane odgórnie w większości marketów i jest ono określone jako norma ilości zeskanowanych produktów na minutę! Przeciętnie mówi się o ilości od 23 do 26 zeskanowanych produktów na minutę! Jeśli pracownik nie wyrabia tej normy może mieć z tego powodu po prostu nieprzyjemności w różnym wymiarze począwszy od braku premii po zwolnienie włącznie.

Dlatego drogi kliencie, wykaż się odrobiną wyrozumiałości i zrozumieniem tej sytuacji. Kasjer nie robi Ci tego na złość! Po prostu spełnia wymagania pracodawcy, bo jak każdy z nas, chciałby dostać premię na koniec miesiąca.

Udanych zakupów!

Źródło: www.pomysłodawcy.pl, www.wp.pl

Zdjęcie: www.portalspozywczy.pl

autor: J K

Tagi: #zakupy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy