REKLAMA

Data publikacji: 9 lip 2024

Święto Policji w Pułtusku. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?

Święto Policji w Pułtusku. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?

Z okazji Święta Policji, pułtuska Komenda poza Uroczystym Apelem zaprasza mieszkańców na dzień otwarty połączony z piknikiem policyjnym. Wprawdzie Święto to obchodzone jest 24 lipca, jednak już w najbliższą środę, 10 lipca uroczystości oficjalne odbędą się w pułtuskiej komendzie. To okazja, aby okazać szacunek wszystkim funkcjonariuszom, którzy na co dzień oddają się służbie na rzecz naszego bezpieczeństwa i porządku publicznego. W Pułtusku to też okazja aby bliżej poznać zawód policjanta i rodzinnie spędzić czas podczas pikniku. 

W najbliższa środę (10 lipca) o godz. 10. uroczystym apelem, na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, rozpoczną się powiatowe obchody z okazji Święta Policji. Po wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, przyznaniu medali i wyróżnień, na mieszkańców powiatu pułtuskiego będzie czekało mnóstwo atrakcji. 

W trakcie uroczystości, w ramach dnia otwartego będzie można zobaczyć sprzęt policyjny oraz odwiedzić specjalnie przygotowane na tę okoliczność stoiska edukacyjne. Policyjni profilaktycy będą prezentować materiały dotyczące bezpieczeństwa, natomiast pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia będą promować zawód policjanta.

Wszyscy zainteresowani wstąpieniem w nasze szeregi uzyskają niezbędne informacje o zasadach doboru i poszczególnych etapach rekrutacji, a także niezbędnej dokumentacji. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.

Na gości będzie czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz tresury psów służbowych, pokaz policyjnego sprzętu, radiowozy, motocykle, stoisko technika kryminalistyki, instruktarz pierwszej pomocy, symulator zderzeń i dachowania. To też doskonała okazja aby spotkać się z instruktorami wyszkolenia strzeleckiego, móc stanąć przed linią ognia i spróbować swoich możliwości na nowoczesnej strzelnicy.

Na najmłodszych natomiast będzie czekała giga maskotka reprezentująca mazowiecką Policję.

Serdecznie zapraszamy!

 

450200707_780349987621130_4337737177955366914_n.jpg

Opr. na podstawie informacji kom. Mileny Kopczyńskiej/KPP w Pułtusku

 

 

Tagi: #Piknik #wydarzenia pułtusk #ŚWIĘTO POLICJI

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy