REKLAMA

Data publikacji: 25 wrz 2020

"Świeć przykładem" od najmłodszych lat

"Świeć przykładem" od najmłodszych lat

Dziś, (24 września) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zainaugurowali akcję ,,Świeć przykładem” wśród najmłodszych. W ramach działań informacyjno – edukacyjnych policjanci przypominają i uświadamiają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, w szczególności po zmroku.

Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drodze, przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym Na spotkaniu omówili jak prawidłowo nosić odblaski, aby znalazły się w polu widzenia świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Pamiętajmy o zasadzie ,,widzieć i być widzianym’’. Elementy odblaskowe pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. Daje to szansę kierowcy na podjęcie manewru hamowania czy bezpiecznego ominięcia takiej osoby w sposób nie zagrażający jej bezpieczeństwu. Jeden mały odblask może uratować życie.


mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku/foto KPP Pułtusk

Tagi: #bezpieczeństwo #dziecko #Mazowsze #na drodze #Policja #przedszkole #Pułtusk #Świeć przykładem #widzieć i być widzianym

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy