REKLAMA

Data publikacji: 16 maj 2024

Trwa strajk na pułtuskiej poczcie! Znamy szczegóły

Trwa strajk na pułtuskiej poczcie! Znamy szczegóły

Dla klientów, którzy chcą skorzystać z usług poczty w Pułtusku w godzinach strajku jest przygotowany komunikat, w którym czytamy: 

W czwartek, 16 maja 2024 r w godz. 8:00 - 10:00 na Poczcie Polskiej w Pułtusku, jak też i w wielu placówkach w całym kraju trwa STRAJK OSTRZEGAWCZY.

Szanowni Klienci, Strajk ostrzegawczy nie jest wymierzony w Was. 

Walczymy o nasze wynagrodzenia i miejsca pracy. 

80% z nas ma wynagrodzenie zasadnicze na umowę o pracę na pełny etat na poziomie 4023 zł. (tj. poniżej minimalnego wynagrodzenia). 

Negocjacje prowadzone od ubiegłego roku nie przyniosły żadnych efektów, stąd decyzja o zorganizowaniu strajku ostrzegawczego zgodnie z ustawą z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. 

Strajkowi przewodzi druga z największych organizacji związkowych w państwowej spółce (Związek Zawodowy Pracowników Poczty – ZZPP).  Wskazuje ona, że pracę przerwać mieli nie tylko pracownicy okienkowi w placówkach i listonosze, ale również naczelnicy oddziałów, pracownicy administracyjni i magazynowi, kurierzy, a nawet kierowcy.

Pracownicy poczty napisali także list do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. 

W Warszawie w placówce przy ul. Świętokrzyskiej pracownicy wyszli przed budynek. 

Nasze zarobki brutto to 4 tys. z groszami. Żebyśmy dobili do minimalnej krajowej, do pensji wlicza się premie. Na dodatek w ostatnich latach struktura naszych pensji uległa spłaszczeniu i są sytuacje, że naczelnicy zarabiają tyle, ile szeregowi pracownicy.

Poczta Polska działa i służy swoim klientom nieprzerwanie od 466 lat. Pracownicy zasługują na godne wynagrodzenia. Mamy nadzieję, że Rząd przychyli się do ich postulatów. 

autor: J K

Tagi: #Poczta Polska #strajk #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy