REKLAMA

Data publikacji: 3 lis 2022

SPRAWCA ZABÓJSTWA TYMCZASOWO ARESZTOWANY. Usłyszał zarzuty

SPRAWCA ZABÓJSTWA TYMCZASOWO ARESZTOWANY. Usłyszał zarzuty

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 53-latka, podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mieszkańca Pułtuska. Do tragedii doszło 31 października br.

W poniedziałek (31.10) wieczorem 53-latek, trzymając w ręku nóż, podszedł do dwóch mężczyzn przebywających przed jedynym z bloków przy ul. Widok w Pułtusku. Jednego z nich zaatakował zadając cios nożem, drugiego gonił, grożąc pozbawieniem życia. Niestety pomimo próby reanimacji, 40-letni mieszkaniec Pułtuska zmarł. Drugi z mężczyzn, uciekając, natychmiast zaalarmował Policję.

Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku dokonali zatrzymania podejrzewanego o dokonanie tej okrutnej zbrodni, zabezpieczając jednocześnie nóż stanowiący narzędzie przestępstwa.

Mundurowi pod nadzorem pułtuskiej prokuratury natychmiast przystąpili do ustalania świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło. Nad sprawą intensywnie pracowali funkcjonariusze z kilku wydziałów pułtuskiej jednostki. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków oraz analizowali zebrany materiał dowodowy. Ciężka praca dochodzeniowa i operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa i gróźb karalnych. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.
Za popełnione przestępstwa 53-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


kom. Milena Kopczyńska/ foto KPP Pułtusk

Tagi: #areszt #kara dożywotniego pozbawienia wolnosci #policja Pułtusk #prokuratura #Pułtusk #zabójstwo

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy