REKLAMA

Data publikacji: 28 gru 2023

SOS woła Ziemia  - pierwsza ekopracownia  w powiecie oficjalnie otwarta

SOS woła Ziemia  - pierwsza ekopracownia  w powiecie oficjalnie otwarta

Nowoczesna ekopracownia w Szkole Podstawowej w Świerczach została oficjalnie  otwarta przez Henryka  Kowalczyka Posła Ziemi Pułtuskiej, Kamilę Mokrzycką Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie, Annę Ignatowicz Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Oddziału ARiMR, Adama Misiewicza Wójta Gminy  Świercze, uczniów oraz kadrę pedagogiczną na czele z Mariolą Wydurską Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świerczach. Jest to pierwsza pracownia na terenie powiatu pułtuskiego.

Bójcie się wszyscy truciciele rzek - ostrzegał premier Henryk Kowalczyk, jednocześnie zwracając się z apelem do uczniów - Starajcie się zostawić Ziemię czystszą niż ją zastaliście.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny, urządzenia do  badania  jakości wody, mikroskopy oraz inne niezbędne pomoce dydaktyczne dla młodych ekologów, którzy już dziś zaczęli przeprowadzać pierwsze badania.

Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 50 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska, 7 000 zł to wkład własny gminy Świercze.

informacja i fot. Mateusz Malinowski

Tagi: #ekologia #pracownia ekopracownia #skzoła #Świercze

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news