REKLAMA

Data publikacji: 17 mar 2023

SKUTKI NIEPRAWIDŁOWEGO WYPRZEDZANIA W LIPNIKACH STARYCH

SKUTKI NIEPRAWIDŁOWEGO WYPRZEDZANIA W LIPNIKACH STARYCH

Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. Jest to sytuacja, która wymaga od kierowcy szczególnej ostrożności i często wykonywania kilku czynności w tym samym czasie. Wczoraj w miejscowości Lipniki Stare doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie.

Wczoraj (16.03.) około godziny 14.00 oficer dyżurny pułtuskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów w miejscowości Lipniki Stare. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia.

32-letni kierujący pojazdem volvo jadąc na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzenia, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i doprowadził do zderzenia z wyprzedzanym pojazdem toyota i jadącym przed nim audi. Kierowca toyoty zakończył swoją jazdę w rowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej. Kierujący byli trzeźwi. Wyjaśnieniem tego zdarzenia teraz zajmie się sąd.

Kierowca powinien pamiętać, aby przed rozpoczęciem wyprzedzania upewnić się czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Tagi: #kolizja #na drodze #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy