REKLAMA

Data publikacji: 8 sie 2019

Skontrolowali 302 autobusy

Skontrolowali 302 autobusy

Półmetek wakacji już za nami. W tym czasie policjanci ruchu drogowego skontrolowali 302 autobusy, z czego 152 w wyznaczonych miejscach do kontroli. Na terenie Mazowsza zatrzymano 3 dowody rejestracyjne autobusów, w tym 2 za brak aktualnych badań technicznych oraz 1 za nieprawidłowości stanu technicznego.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży wspaniały czas relaksu i  odpoczynku. Aby wyjazdy na zorganizowany wypoczynek przebiegały  szczęśliwie i bezpiecznie policjanci, jak co roku, dbają o podróżujących  po polskich drogach.

Tegoroczne wakacje na Mazowszu trwają od końca czerwca do września 2019 roku. W tym czasie jest wzmożony ruchu pojazdów związany z wyjazdami na letni wypoczynek. Dla policjantów jest to czas wytężonej pracy - kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci ale też spotkania z uczestnikami koloni i obozów i ich opiekunami, podczas których funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Do podstawowych zadań policjantów drogówki należy w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzają ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Kontrolują kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych od nich dokumentów. Sprawdzają też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI SPRAWDZENIA AUTOBUSU PRZED WAKACYJNYM WYJAZDEM

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH DZIECI W PODRÓŻY - ZGŁOŚ AUTOBUS DO KONTROLI

Info: podinsp. Stanisław Popiel, KWP

Tagi: #wakacje 2019

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy