REKLAMA

Data publikacji: 24 paź 2019

SKĄD NIECODZIENNA ŁUNA ŚWIATŁA NAD STADIONEM?

SKĄD NIECODZIENNA ŁUNA ŚWIATŁA NAD STADIONEM?

Z oddali, przez mgłę i ciemności nad boiskami bocznymi pułtuskiego stadionu przedziera się niesamowicie ostre światło. Przy jesiennej aurze, zwłaszcza w obiektywie aparatu fotograficznego, zjawisko łudząco może kojarzyć się z... lądowaniem niezidentyfikowanych obiektów jakie możemy oglądać tylko w filmach Science-Fiction. Ale to nie fikcja i nie ufo. To coś znacznie lepszego.

Pomimo mgły i zmroku, od godz. 18:00 na boiskach bocznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku w dniu dzisiejszym odbywały się turniej piłkarskie. Jak to możliwe, skoro murawę ogarnęła już ciemność? Przecież na tych boiskach brak oświetlenia.... Co się zmieniło?

Teraz do późnych godzin wieczornych, przy pełnym oświetleniu mogą odbywać się treningi. W dniu dzisiejszym odbyła się inauguracja oświetlenia treningowych boisk piłkarskich.

Video niedostępne.

Projekt oświetlenia wykonał Bogdan Sadowski dzięki wsparciu finansowemu Józefa Łatyfowicza, zaś wykonawcą oświetlenia jest Józef Cisak. Przedsięwzięcie rozpoczęto jeszcze w czasie, gdy aktualny burmistrz Wojciech Gregorczyk pełnił funkcję dyrektora MOSiR w Pułtusku. „Nam obecnie zostało wykonanie zadania” - skomentował Mateusz Miłoszewski dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku.

Koszt inwestycji to około 141 tys. zł

Potrzebę oświetlenia boisk treningowych, na przestrzeni poprzednich kilku lat, zgłaszały osoby związane z futbolem w Pułtusku, zwłaszcza trenerzy. Temat powracał co jakiś czas. W poprzedniej kadencji samorządu mówiło się o próbie realizacji inwestycji. W końcu udało się sfinalizować zadanie, dzięki któremu, miłośników futbolu już nic nie ogranicza aby rozwijać swój talent.

Jak informuje dyrektor Mateusz Miłoszewski, to jeszcze nie koniec tegorocznych inwestycji MOSiR-u. W roku bieżącym przymierzają się do wymiany oświetlenia na hali basenowej. Nieekonomiczne halogeny zostaną zastąpione oświetleniem energooszczędnym.

Video niedostępne.

Tagi: #2019 #burmistrz Wojciech Gregorczyk #ciekawostki #inwestycje #Mateusz Miłoszewski #Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji W Pułtusku #piłka nożna #stadion #sukces

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy