REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Rozśpiewana Zatoka nad Narwią

Rozśpiewana Zatoka nad Narwią

W sobotę, 22 czerwca po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w Rozśpiewanej Zatoce, czyli wydarzeniu organizowanym przez Pułtuski Klub Wodniaków.

Raz w roku wszyscy okoliczni i miejscowi żeglarze oraz miłośnicy muzyki szanty zbierają się w Domu Polonii w Pułtusku, a w tym roku wyjątkowo na terenie przystani i wspólnie wykonują utwory znanych i lubianych zespołów. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17:30, a przywitały nas pieśni wykonane przez Artystyczny Zespół Estradowy Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Następnie, od godziny 18:15 mogliśmy podziwiać uczestników w różnej kategorii wiekowej, którzy wykonywali utwory szanty przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.  Pomiędzy występami konferansjer przeprowadzał wywiady z profesjonalnymi żeglarzami, którzy opowiadali o swoich dalekich wyprawach min. na Kretę i Santorini.

Wszystkie występy były bardzo udane, a gwiazdami Rozśpiewanej Zatoki byli: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska oraz zespół Za horyzontem.

Konferansjerem Rozśpiewanej Zatoki był Krzysztof Kamiński, który jest niezastąpiony w swoim fachu.

Reasumując, nad Narwią w Pułtusku dzięki inicjatywie pułtuskich "Wodniaków" można było posłuchać dobrej muzyki, popływać różnymi sprzętami wodnymi i zjeść smaczną, morską rybkę.

Przy okazji muzycznego wydarzenia ,,pułtuska załoga", czyli Klub Wodniaków zbierała podpisy na inicjatywę mieszkańców dotyczącą lepszego zagospodarowania przystani.

Zgodnie z projektem nowego zagospodarowania terenu na przystani miejskiej planowane są: siłownia plenerowa, mini ogródek Jordanowski, powiększony port oraz kawiarnia z tarasem.

Sobotni dzień był pełen wrażeń. Pogoda dopisała a atmosfera była wspaniała.

Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się dopiero za rok.

Tekst i foto: Ilona Stopka

Tagi: #Koncert #przystań #pułtusk news #Pułtuski klub wodniaków #rozśpiewana zatoka #szanty #wakacje #Za Horyzontem

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy