REKLAMA

Data publikacji: 6 cze 2023

ROZPOCZNIJ TEST...

ROZPOCZNIJ TEST...

104 467 - u tylu kierowców policjanci wykryli alkohol we krwi w 2022 roku. Jak wyglądałaby te statystyki, gdyby można było wykryć wszystkich, którzy wsiadają "za kółko" po alkoholu? Strach pomyśleć... Najwyższy czas rozpocząć test z odpowiedzialności.

Policjanci informują, że chociaż liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców jest mniejsza niż w poprzednich latach, wciąż jest to istotny problem.

Najwięcej wypadków kierujący pod wpływem alkoholu spowodowali na skutek: niedostosowania prędkości do warunków ruchu, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowania bezpiecznej odległości.

Najczęściej do zdarzeń drogowych związanych z alkoholem dochodzi w soboty i niedziele.

Trzeba nieustannie przypominać, że ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie, co wiąże się także z tragedią całych rodzin.

Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęły kampanię społeczną pn. Zdaj test z odpowiedzialności. W ramach kampanii powstał spot informacyjny:

źródło:polcija.pl

Tagi: #bezpieczeństwo #kierowca #ostrzeżenie #test

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy