REKLAMA

Data publikacji: 1 lis 2023

Rekordowy wynik XIX Kwesty na ratowanie zabytków!

Rekordowy wynik XIX Kwesty na ratowanie zabytków!

Mamy informacje, że właśnie zliczono pieniądze ze wszystkich puszek i już wiadomo, ile zebrali wolontariusze w tegorocznej XIX Kweście na ratowanie zabytków.

Jak co roku na cmentarzu przy Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku została zorganizowana kwesta. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, by ratować najcenniejsze pomniki. Inicjatorem akcji jest Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze współorganizatorami.

W tym roku padł rekord! Zebrano aż 17.511 zł i 25 gr, nie zabrakło twardej waluty - do puszek trafiło 10 funtów i 5 euro.

Dla porównania w roku 2021 zebrano 12.258,30 zł a w ubiegłym roku (2022) udało się uzbierać pokaźną kwotę: 15.265,10 zł! W puszkach znalazło się także 12,20 EUR, 1 korona czeska oraz 0,5 hrywny.

Tegoroczna kwesta była bardzo udana, rekordowa pod względem zebranej kwoty. Ważnym czynnikiem była sprzyjająca aura, piękna słoneczna pogoda zachęcała do odwiedzenia naszej pięknej nekropolii i wspierania zbiórki. Ważnym czynnikiem są dostrzegalne i efektowne wyniki prac renowacyjnych prowadzonych dzięki zebranym pieniądzom.

- informuje nasz portal Krzysztof Łukawski, współorganizator kwesty,wiceprezes Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego

Od 9:00 do 17:00 przy bramie głównej i furcie bocznej można było wrzucić do puszki dowolną kwotę w dowolnej walucie.

W artykule fotorelacja ze zbiórki:

Gratulujemy organizatorom oraz wolontariuszom!

źródło: inf. od organizatora

autor: J K

Tagi: #2023 #kwesta #Pułtusk #rekord

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy