REKLAMA

Data publikacji: 1 kwi 2020

RAPORT DNIA: MAZOWSZE I POWIAT PUŁTUSKI

RAPORT DNIA: MAZOWSZE I POWIAT PUŁTUSKI

17 osób skierowanych na kwarantannę domową a 11 objętych nadzorem epidemiologicznym - to bilans ostatniej doby w powiecie pułtuskim. Na Mazowszu zakażonych jest aktualnie 544 osoby z czego odnotowano 9 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. W Polsce odnotowano wczoraj rekordowy przyrost zakażonych - 256 potwierdzonych przypadków.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku    z dnia 1.04.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 1.04.2020r.

RAPORT Z MAZOWSZA

Dobowe raporty z Mazowsza publikowane są przez "sanepid" po godz. 16:00.

Stan aktualny na dzień 31 marca 2020 godzina 16.00.

Część chorych ze względu na stan zdrowia znajduje się pod opieką lekarzy w szpitalach. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 2 kolejne zgony na terenie województwa mazowieckiego:

Przypadki ozdrowieńców wykazane przez PSSE w m.st. Warszawie, PSSE w Kozienicach i PSSE w Mińsku.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

RAPORT DNIA: POLSKA

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,3 tys. testów  w Polsce na obecność koronawirusa.

godz. 9:00 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Liczba zakażonych koronawirusem to 2347 osób w tym 35 zgonów.

Tagi: #koronawirus na Mazowszu #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy