REKLAMA

Data publikacji: 21 wrz 2023

Pułtuszczanie w Gdańsku zadebiutują w I Lidze Futsalu. Wenecja zmierzy się z rywalem, który walczył o ekstraklasę.

Pułtuszczanie w Gdańsku zadebiutują w I Lidze Futsalu. Wenecja zmierzy się z rywalem, który walczył o ekstraklasę.

Wenecja Pułtusk już w najbliższą niedziele o godzinie 18:00 zadebiutuje w pierwszej lidze futsalu PZPN! Jej  pierwszym rywalem będzie bardzo groźna ekipa AZS UG Gdańsk! Mecz odbędzie się w Gdańsku przy ulicy Smoleńskiej 5.

Futsaliści Uniwersytetu Gdańskiego w zeszłym sezonie zajęli drugie miejsce w I lidze futsal PZPN i grali w barażach o Fogo Futsal Ekstraklasę. Najpierw zabrakło im jednego punktu aby świętować bezpośredni awans z pierwszego miejsca a następnie musieli uznać wyższość Sośnicy Gliwice w barażach, gdzie w pierwszym meczu przegrali 2-3 a w rewanżu ulegli zawodnikom z Gliwic 4-6.

Naszą lokalną drużynę Wenecji czeka nie lada trudne zadanie. W pierwszym meczu 1.ligi  trafiają na bardzo silny i doświadczony zespół, który po niepowodzeniu w zeszłym sezonie, w tym -  będzie chciał awansować do Fogo Futsal Ekstraklasy.

Wenecja Pułtusk przystępuje do meczu z trzema ekstraklasowymi transferami. Do naszego klubu trafili Mateusz Olczak, Michał Knajdrowski oraz Vitalii Lisnychenko.

W zeszłym sezonie Akademicy wygrali 14 meczy, 6 meczy zremisowali i 5 meczy zostało przegranych przez ekipę z Gdańska. Bilans bramkowy to: 95 – 66.

Trzymamy kciuki za ekipę Wenecji Pułtusk w jej debiucie na zapleczu ekstraklasy.

autor: J K

Tagi: #AZS UG Gdańsk #I Liga Futsalu #Pułtusk #Wenecja Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy