REKLAMA

Data publikacji: 5 paź 2019

PUŁTUSZCZANIE NAGRODZENI W KONKURSIE ECOSZKOŁA

PUŁTUSZCZANIE NAGRODZENI W KONKURSIE ECOSZKOŁA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy w gronie nagrodzonych w konkursie EKOSZKOŁA. 4 października 2019 roku laureaci uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie EKOSKOŁA- EDYCJA II, która odbyła się w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza.

Laureatami konkursu reprezentującymi pułtuską "Dwójkę" zostali:
I miejsce Bartosz Saciłowski
II miejsce Amelia Dzwonkowska
III miejsce Aleksandra Szulc.
Nagrodę specjalną otrzymał: Brajan Grochowski. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe a za zdobycie I MIEJSCA szkoła otrzymała czek o wartości 5.000 zł.

Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną  i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

"Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie EKOSZKOŁA udowodniły, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką się dzieci wykazały. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję"- powiedziała Anna Król Prezes WFOŚiGW w Warszawie

Konkurs realizowano w dwóch kategoriach:
– prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III;
– fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII

Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne są wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej i fotografii odzwierciedlają dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Opracowano na podstawie informacji prasowej WFOŚiGW/Foto WFOŚiGW

Tagi: #2019 #ekologia #ekoszkoła #konkurs #news #prezes WFOŚiGW Anna Król #Pułtusk #Winnica #Wojewódzki Fundusz Ochorny Środowiska #zdolne pokolenie #zespół szkół nr 2 w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy