REKLAMA

Data publikacji: 24 kwi 2023

PUŁTUSKIE LICEUM LAUREATEM KONKURSU "NAUCZYCIELE Z ŻYCIEM"

PUŁTUSKIE LICEUM LAUREATEM KONKURSU "NAUCZYCIELE Z ŻYCIEM"

Już od kilku lat w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi organizowana jest #KOMÓRKOMANIA, podczas której rejestruje się potencjalnych dawców szpiku. W tym roku akcja odbyła się w pułtuskim Liceum 21 marca. Wolontariusze zarejestrowali wówczas 49 osób, które mają szansę uratować komuś życie. Zaangażowanie uczniów, dyrekcji i szkolnego koordynatora akcji - Jolanty Wotawy zostało docenione przez Fundację DKMS, która zorganizowała konkurs "Nauczyciele z życiem". LO im. Piotra Skargi znalazło się w gronie laureatów.

Cieszę się, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji DKMS #KOMÓRKOMANIA. Wolontariusze wraz ze szkolnym Koordynatorem p. Jolantą Wotawą wspólnie walczyli o to, aby dać drugą szansę na życie pacjentom chorym na nowotwory krwi. Dzisiejsze spotkanie online jest nagrodą dla laureatów w konkursie „Nauczyciele z Życiem” i jest mi niezmiernie miło, że jesteśmy jedną z piętnastu szkół w Polsce ciesząca się tym tytułem. Jestem niezwykle dumna z tego osiągnięcia

- mówi Anna Majewska, dyrektor Liceum im. Piotra Skargi.

24 kwietnia w ramach nagrody konkursowej wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu online z przedstawicielką Fundacji oraz z gościem specjalnym, dziennikarzem Radomirem Witem. Natomiast szkolny koordynator akcji weźmie udział w kilkudniowym wyjeździe edukacyjnym z zakresu wychowania prospołecznego młodzieży. Na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają również specjalne certyfikaty.

Jolanta Wotawa, która już od wielu lat koordynuje przebieg akcji w pułtuskim Liceum, sama stała się rzeczywistym dawcą szpiku dla osoby ze swojej rodziny. Takie doświadczenie jest dodatkową motywacją do działania:

Odkąd sama stałam się dawcą, odczuwam wewnętrzny przymus, żeby angażować się w #KOMÓRKOMANIĘ. To przynosi mnóstwo radości.

Jolanta Wotawa

Warto podkreślić, że wolontariusze i koordynator musieli zadbać także o promocję wydarzenia wśród lokalnej społeczności. Choć sama rejestracja dawców trwała dzień, już kilka tygodni wcześniej należało rozpocząć działania związane z akcją. Jolanta Wotawa przyznaje, że organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga wiele wysiłku i czasu, ale przynosi ogromną satysfakcję. To efekt pracy zespołowej:

Mam bardzo duże wsparcie dyrekcji i nauczycieli. Rozumieją potrzebę działania i całą ideę dawstwa, umożliwiają uczniom udział w #KOMÓRKOMANII. Z przyjemnością patrzyłam ile radości sprawia wolontariuszom pomoc innym ludziom, jak bardzo angażują się w akcję. Jestem dumna z całego zespołu.

Jolanta Wotawa

Gratulujemy Dyrekcji, Pani Koordynator, Wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w akcję!

Tagi: #DKMS #komórkomania #LICEUM IM. PIOTRA SKARGI W PUŁTUSKU #LO Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy