REKLAMA

Data publikacji: 31 maj 2025

Pułtusk. Trwa Noc Kościołów [FOTO]

Pułtusk. Trwa Noc Kościołów [FOTO]

Rozpoczęła się Noc Kościołów – niezwykłe wydarzenie, dla miłośników historii, muzyki i piękna sakralnej architektury zorganizowane przez Diecezję Płocką. To jedyna taka okazja, by zobaczyć Pułtusk z zupełnie nowej perspektywy – z wysokości dzwonnicy przy Bazylice Pułtuskiej, oraz zwiedzić zabytkowe świątynie miasta w magicznej, wieczornej scenerii. Przyjdź zobaczyć, jak historia łączy się z wiarą.

Program wydarzenia – 31 maja 2025 r., godz. 19:00–22:00:

  • 19:00–20:00 – zwiedzanie dzwonnicy przy Bazylice

  • 20:00 – rozpoczęcie spaceru historycznego w Kościele św. Piotra i Pawła (kościół szkolny),

  • przejście do Bazyliki

  • 21:00koncert organowy w Bazylice

  • Po koncercie – nocne zwiedzanie Bazyliki i kościoła szkolnego z przewodnikiem

To wydarzenie organizują wspólnie: Bazylika Pułtuska (parafia św. Mateusza), Diecezja Płocka oraz Parafia św. Jana Pawła II. Dzięki nim można nie tylko zobaczyć wnętrza niedostępne na co dzień, ale też wysłuchać wyjątkowego koncertu organowego w niezwykłym klimacie sakralnych murów.

Jeśli jesteś w okolicy – nie przegap tej wyjątkowej nocy! Weź znajomych, rodzinę, aparat i pozwól się oczarować pięknu duchowej i architektonicznej spuścizny Pułtuska.

Poniżej kilka zdjęć. Niebawem pełna relacja z wydarzenia. 

REKLAMA

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

Pułtusk. Trwa Noc Kościołów [FOTO]

Pułtusk. Trwa Noc Kościołów [FOTO]