REKLAMA

Data publikacji: 27 lut 2024

Pułtusk. Policjant rzucił się w pościg za uciekającym złodziejem! Sceny niczym z filmu przy ul. Daszyńskiego

Pułtusk. Policjant rzucił się w pościg za uciekającym złodziejem! Sceny niczym z filmu przy ul. Daszyńskiego

Do brawurowej akcji niczym z filmu sensacyjnego doszło w poniedziałek (26.02.2024 r.) około godz. 16:00 w okolicach byłego dworca PKS w Pułtusku. Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przebywając w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem zauważył nastolatka, który zachowywał się nienaturalnie. Młody człowiek oddalając się od centrum handlowego przy ul. Daszyńskiego w Pułtusku, chował drobne produkty za kurtkę. Policyjny instynkt podpowiedział, by obserwować mężczyznę, a samemu pozostać niezauważonym.

Gdy nastolatek przyspieszył kroku funkcjonariusz nie miał już wątpliwości, że w odzieży ukryte zostały rzeczy pochodzące z kradzieży. Zatrzymał swój pojazd na ul. Daszyńskiego i udał się w kierunku mężczyzny. Po krótkim pościgu zatrzymał młodego złodzieja. Młodociany przestępca stawiał opór i próbował uwolnić się z rąk doświadczonego Naczelnika Prewencji, ale jego próby były nieskuteczne. Naczelnik powiadomił policyjny patrol, który dość szybko pojawił się na miejscu zdarzenia i przejął zatrzymanego. Jak podaje na swojej stronie KPP w Pułtusku, towar został odzyskany a młody mieszkaniec Pułtuska przewieziony do komendy. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym. 

Praca w Policji to przede wszystkim służba, dlatego nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komedy Powiatowej Policji w Pułtusku, który dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. To kolejny dowód na to, że służba w Policji to coś więcej niż praca w wyznaczonych godzinach.

Jako redakcja gratulujemy sprawnie przeprowadzonej i ryzykownej akcji Naczelnikowi Wydziału Prewencji asp. szt. Rafałowi Kwiatkowskiemu. Tak się złożyło, że byliśmy świadkami tego zatrzymania i widzieliśmy ogromne zaangażowanie oraz pełen profesjonalizm, którym wykazał się będący w dniu wolnym policjant. 

Redakcja Pułtusk.news

autor: J K

Tagi: #policjant #policyjny pościg #złodziej #Pułtusk

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy