REKLAMA

Data publikacji: 28 lis 2019

Pułtusk jest eco - uczą w plenerze i on-line

Pułtusk jest eco - uczą w plenerze  i on-line

Od połowy ubiegłego roku gmina Pułtusk mocno poszła w edukację proekologiczną a od kilku dni edukują również w "sieci". Powstała strona www.eco.pultusk.pl, która jest kolejnym krokiem w kierunku podejmowanych od ponad roku działań, mających na celu poprawę świadomości proekologicznej naszego społeczeństwa.

Strona powoli wypełnia się treściami, a co ciekawe zawiera przydatne publikacje do pobrania. Samodzielnie możemy pobrać wzór i wykonać w domu zakładki do książek z których dowiemy się jak segregować poprawnie odpady. Może to być rodzinną zabawą a sama zakładka przyda się każdemu, kto segreguje śmieci.

Dużą niespodzianką jest publikacja o ekoturystyce w regionie.

Wszystko to efekt działań w ramach realizowanego od połowy 2018 roku projektu edukacyjnego „Przyjaciele natury w  Pułtusku – edukacja i wdrażanie proekologicznych zachowań w  celu poprawy jakości środowiska” dofinansowanego w kwocie 376.261,00 zł. ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach działania 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna.

Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży z powiatu pułtuskiego oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród społeczności lokalnej powiatu pułtuskiego, w tym gminy Pułtusk, poprzez lokalne akcje promocyjne. Działania ukierunkowane są poprawę czystości przyrody w regionie oraz zachowanie w jak najlepszym stanie dziedzictwa naturalnego całej gminy Pułtusk, m.in. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w tym Puszczy Białej (kompleksu leśnego ciągnącego się od Pułtuska po Ostrów Mazowiecką) oraz często odwiedzanych przez mieszkańców i turystów rezerwatów: Popławy, Stawinoga, Bartnia, Wielgolas, Dzierżenińska Kępa.
Celem projektu jest również upowszechnienie mody na odpoczynek, spacery, odwiedzanie pięknych miejsc, zabawę wśród natury i w zgodzie z naturą. W prowadzonych zajęciach z ekologii uczniom towarzyszy specjalna maskotka – „Pułtuś”.

Zachęcamy do zaglądania na stronę, gdyż nie brak na niej ciekawostek, które powinny zainteresować każdego, komu nie jest obojętny los naszej planety.

Pułtusk zmienia się na plus. Edukacja ekologiczna idealnie uzupełnia dobiegające końca inwestycje w ramach "stref zieleni w Pułtusku". Dzięki inwestycjom zyskaliśmy piękne tereny zielone, sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Aby uszanować nowe, pełne atrakcyjnej zieleni strefy aktywnego wypoczynku, edukacja ekologiczna od najmłodszych lat jest niezbędna.

Tagi: #eco pułtusk #ekologia #jestem eko #przyjaciele natury #życie w zgodzie z naturą #żyj zdrowo

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy