REKLAMA

Data publikacji: 5 cze 2024

Pułtuscy policjanci uratowali życie kobiecie

Pułtuscy policjanci uratowali życie kobiecie

Pułtuscy policjanci udzielili pomocy kobiecie, która straciła równowagę i wpadła do Narwi. Dzięki szybkiej reakcji uratowali życie 61-letniej mieszkanki Pułtuska.

30 maja dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku: sierż. Izabela Wierzbicka oraz asp. Przemysław Jakubiak, pełniący służbę w patrolu motorowodnym dostrzegli, jak kobieta przechodząca po nabrzeżnym pomoście na przystani miejskiej w Pułtusku nagle straciła równowagę i wpadła do rzeki. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli na pomoc. Z trudem wydobyli kobietę z wody i zapewnili wsparcie. Kobieta przyznała, że nie umie pływać i straciła orientację w wodzie, ale szybka reakcja policjantów uratowała jej życie. Następnego dnia skontaktowała się z policjantami, by poinformować o dobrym stanie zdrowia i podziękować za pomoc. Mąż uratowanej skierował oficjalne podziękowania dla pułtuskich funkcjonariuszy do Komendanta Wojewódzkiego Policji.

W tej dramatycznej akcji ratunkowej liczyła się każda sekunda, jak opisywali policjanci, w pewnym momencie widzieli tylko rękę porywanej przez nurt kobiety. Z trudnością wydobyli ją z wody i ułożyli w bezpiecznym miejscu. Zapewni komfort psychiczny i termiczny. Kiedy kobiecie opadły emocje powiedziała policjantom, że wpadając do wody, straciła orientację przestrzenną, nie potrafi pływać, a dzięki ich reakcji przeżyła. Nie kryła łez wzruszenia.

Szybka reakcja policjantów uratowała kobiecie życie. Następnego dnia skontaktowała się z policjantami, by poinformować o dobrym stanie zdrowia i podziękować za pomoc. Mąż uratowanej skierował oficjalne podziękowania dla pułtuskich funkcjonariuszy do Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu

Informację opracowano na podstawie artykułu kom. Mileny Kopczyńskiej/KPP w Pułtusku.

fot. KPP Pułtusk

autor: A D

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy