REKLAMA

Data publikacji: 28 lut 2024

Pułtuscy policjanci pożegnali odchodzącego na emeryturę Komendanta

Pułtuscy policjanci pożegnali odchodzącego na emeryturę Komendanta

"Nie ma końca, jest tylko nowy początek" - dzisiaj odbyła się uroczysta zbiórka pułtuskich policjantów z okazji zakończenia służby i przejścia na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Pawła Antośkiewicza. P.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku powierzył mł. insp. Sławomirowi Żelechowskiemu dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego w pułtuskiej jednostce.

Służba każdego odchodzącego na emeryturę policjanta to odrębna historia, pełna różnych policyjnych doświadczeń, zdobywanych wytrwałością i okupionych poświęceniem. Dziś mówimy o Komendancie Powiatowym Policji w Pułtusku - mł. insp. Pawle Antośkiewiczu, który podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Aby podkreślić wielki szacunek, jak i pełne zrozumienie dla trudu policyjnej profesji, p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik oraz kadra kierownicza, policjanci i pracownicy pułtuskiej jednostki na czele z mł. insp. Sławomirem Żelechowskim, serdecznie podziękowali za zaangażowanie w służbę, życząc na emeryturze spełnienia marzeń i mnóstwo zdrowia.

 

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi…”- 28 lat temu, słowami roty ślubowania Paweł Antośkiewicz rozpoczął służbę w Policji. Dziś, ponad ćwierć wieku od wypowiedzenia tych słów odbyło się uroczyste pożegnanie szefa pułtuskich policjantów, który przeszedł na emeryturę.

Uroczyste zdanie przez mł. insp. Pawła Antośkiewicza i powierzenie obowiązków służbowych mł. insp. Sławomirowi Żelechowskiemu odbyło się w obecności p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotra Janika, kierownictwa pułtuskiej jednostki, pracowników cywilnych Policji, władz samorządowych, przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, związków zawodowych, Komendantów sąsiednich jednostek, najbliższej rodziny i przyjaciół.

Po złożeniu meldunku p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotrowi Janikowi odczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu o zwolnieniu ze służby mł. insp. Pawła Antośkiewicza w związku z przejściem na emeryturę. Następnie przedstawiona została decyzja personalna o powierzaniu pełnienia obowiązków na stanowisku  Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku mł. insp. Sławomirowi Żelechowskiemu dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego w pułtuskiej jednostce.

P.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu  insp. Piotr Janik, podziękował za współpracę i złożył odchodzącemu Komendantowi najserdeczniejsze życzenia, realizacji zamierzonych planów i odkrywania nowych pasji. Obejmującemu obowiązki Komendanta pogratulował awansu, życzył rozwoju zawodowego i realizacji zdań, które stoją przed Policją.

Zaproszeni goście dziękowali odchodzącemu Komendantowi za oddanie, siłę, a także spokój. Nie zabrakło słów uznania za zrozumienie i otwartość na problemy mieszkańców powiatu pułtuskiego. W krótkich przemówieniach padło wiele ciepłych i życzliwych słów, wielokrotnie podkreślana była stała gotowość do niesienia pomocy, rozwiązywania problemów oraz wysoka kultura osobista komendanta.

Mł. insp. Paweł Antośkiewicz podziękował przedstawicielom samorządowych władz za pomoc i zrozumienie okazane podczas jego służby. Podkreślił, że te ponad 28 lat w mundurze pozwoliły mu na poznanie wielu ludzi, od których dużo się nauczył. Wskazał także, iż dzięki sytuacjom, z którymi nie raz przyszło mu się zmierzyć, zdobył cenne doświadczenie. Mł. insp. Paweł Antośkiewicz podziękował wszystkim, z którymi miał przyjemność i zaszczyt współpracować, za wsparcie, pomoc i wyrozumiałość. Jak podkreślał, to wszystko miało wpływ na przebieg jego służby. Nie krył wzruszenia dziękując za ogromne wsparcie małżonce i żegnając się ze swoimi współpracownikami. Dziękował za każdy dzień służby, zaznaczając przy tym, że przyszło mu pracować z profesjonalną kadrą, ale i wspaniałymi ludźmi.

Policjanci i pracownicy życzą mł. insp. Pawłowi Antośkiewiczowi wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia. Przejście na policyjną emeryturę otwiera nowe możliwości, a to szansa na realizowanie się w innych dziedzinach życia. Życzymy wielu sukcesów, realizacji swoich planów, a przede wszystkim zdrowia!

Zespół redakcyjny www.pultusk.news przyłącza się do tych życzeń. 

Opr. na podstawie info pras i foto kom. Mileny Kopczyńskiej/KPP w Pułtusku

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy