REKLAMA

Data publikacji: 28 gru 2023

Pułtuscy policjanci oddali hołd śmiertelnie postrzelonym policjantom z Wrocławia

Pułtuscy policjanci oddali hołd śmiertelnie postrzelonym policjantom z Wrocławia

W całej Polsce policjanci oddali hołd dwóm śmiertelnie postrzelonym funkcjonariuszom z Wrocławia. We wtorek o godz. 17 w całym kraju rozległy się syreny radiowozów. Tak było również w Pułtusku.

Policjanci śmiertelnie postrzeleni przez Maksymiliana F.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 22.42 na ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Świadkiem był jeden z przechodniów. Najpierw słychać było strzały, a za chwilę ze stojącego na ulicy samochodu marki Hyundai wybiegł mężczyzna. Wezwany na miejsca patrol policji z komendy na Krzykach podszedł do zaparkowanego pojazdu, którym okazał się nieoznakowany radiowóz.

Znajdowało się w nim dwóch policjantów, którzy przewozili 44-latka celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PdOZ). Był on poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. 44-letni Maksymilian F. strzelił w głowy przewożących go funkcjonariuszy.

Przedstawiciele policji już wcześniej informowali, że stan dwóch postrzelonych funkcjonariuszy jest bardzo ciężki. — Obaj policjanci żyją, jednak ich stan jest zagrażający bezpośrednio życiu i zdrowiu — mówił asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy KWP we Wrocławiu. W poniedziałek policja przekazała, że policjanci zmarli.

Fot. KPP Pułtusk

autor: J K

Tagi: #Hołd #Policja #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news